En zo ging de bekerfinale tussen Jan v.O. en Jan Willem, nadat de nog ongeslagen Arie zich uit het toernooi had teruggetrokken. Zelf speelden we het gambiettoernooi, zodat niet alle aandacht naar de finalepartijen kon uitgaan, maar mij leek dat JW de eerste partij nogal regelmatig won in het eindspel waarin zijn paard veel meer waard was dan de loper van Jan en danig huishield in diens formatie met een dodelijke vork tot besluit. In de tweede partij had Jan zeker kansen, maar in plaats van direct veelbelovend Td1-d7 (of d6) te spelen, koos hij ervoor om eerst nog Td1-d3 te spelen, een zet later toch gevolgd door Td3-d7. En net dat verloren tempo kostte hem de kop leek mij, omdat dat JW de tijd gaf om zijn paard naar een gevaarlijker positie te plaatsen.
Met de bekerwinst heeft Jan Willem kwartet! Immers, hij was al clubkampioen, rapidkampioen en snelschaakkampioen. Een bijzondere prestatie, zeker uniek te noemen. Daarmee feliciteren we hem van harte. Voor volgend seizoen mag hij zijn borst nat maken. Hij is immers dan in alle opzichten de te kloppen man.
Door de gewijzigde opzet van het bekertoernooi, met herkansingen in plaats van tussenrondes, om van 18 deelnemers tot een finale tussen 2 spelers te komen, heeft de bekerwinnaar tijdens de rit toch een nederlaag tegen Jan moeten slikken. Gelukkig maar, want juist dit gegeven verschaft zijn prestatie toch een wat meer aardse dimensie.
Recente reacties