Per 25 mei 2018 is de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) van toepassing. Dat betekent dat er vanaf die datum dezelfde privacywetgeving geldt in de hele Europese Unie (EU).
Bedoeling is dat de privacy van de burgers beschermd wordt. Er is toestemming nodig voor gebruik van gegevens. Deze toestemming kan ingetrokken worden; er kan ook gevraagd worden deze gegevens te verwijderen. Hierbij dient altijd de wens afgewogen te worden tegen het belang van de organisatie om gegevens te gebruiken en te bewaren.
Ook het Emmer Schaakgenootschap moet opschrijven welke gegevens verwerkt worden en met welk doel.
Van ons vereist dit enkele acties voor 25 mei. De belangrijkste acties gaan over het verwerken van de NAW gegevens van de leden en de toestemming voor het gebruik van beeldmateriaal (foto’s, filmpjes) op de website en sociale media.
Op dit moment zijn de eerste stappen hiertoe gezet; maar meer zullen er zeker nog volgen.
Meer hierover vind u aan de linkerzijde onder de naam ESG Privacy Statement.
Recente reacties