Verslag van thuiszitter Douwe op Facebookpagina van ESG
De ontmoeting tussen de viertallen van Groninger Combinatie (GC V2) en het Emmer Schaakgenootschap (ESG V1) werd een prachtige wedstrijd die ook nog eens te volgen was via de site van de schaakclub uit Groningen. Prachtig gespeeld was vooral de partij van Willem, dat was echt genieten. Fantastische offer op c3 en daarna een geweldige (moker) slag met zijn toren op c2. Na het terugwinnen van de kwaliteit was de uitslag al duidelijk, ondanks dat de speler van Groningen nog bleef doorspelen. Maar ook Jan die won heel fraai met het opspelen van zijn e-pion. Hij stond al duidelijk beter en tegen een aanval van dame-toren en loper was de jonge telg van de Foreest familie niet bestand. Daarna was het snel gebeurd met wit. Deze 2 partijen staan op de ESG-site bij de schaakpartijen vermeld. Jammer dat Marcel en Evert verloren. Vooral Marcel gaf ik op een gegeven moment wel grote (remise) kansen. Jammer genoeg had Evert te veel last van ver uit elkaar staande losse pionnen hetgeen het hem ook uit eindelijk de das om deed.
Foto van Stephan van der Hagen
Alle partijen zijn te vinden op site van de Groninger Combinatie
Donderdagavond speelt het eerste viertal tegen het Groninger tweede viertal.
Dat zijn de jeugdspelers: Eelke de Boer, Machteld en Pieter van Foreest en Loek van der Hagen. U hoeft niet naar Groningen om de strijd te volgen.
Als alles lukt dan worden de partijen live uitgezonden en kunt u vanuit de luie bank onze prestaties volgen. We zullen proberen het niet te laat te maken.
Prachtig gespeeld heren! vooral de partij van Willem heb ik van genoten. Fantastische offer op c3 en daarna een geweldige (moker) slag op c2. Na het terugwinnen van de kwaliteit was de uitslag al duidelijk, hoewel de speler van Groningen maar bleef doorspelen. Maar ook Jan die won heel fraai met het opspelen van zijn e-pion. Daarna was het snel gebeurd met wit. Deze 2 partijen staan al bij de schaakpartijen vermeld. Jammer dat Marcel en Evert verloren. Vooral Marcel gaf ik op een gegeven moment wel grote (remise) kansen. Jammer genoeg had Evert te veel last van ver uit elkaar staande losse pionnen hetgeen het hem ook uit eindelijk de das om deed.