Verslag Rochade V1 vs ESG V3 Maandag 28 november 2016 door Raymond Hof
Het derde V team heeft een nederlaag geleden in Nieuwe Pekela tegen het eerste V team van schaakvereniging Rochade.
Gezien het ratingverschil tussen beide teams niet verrassend.
Maar, ondanks de nederlaag hebben we de tegenstander wel het vuur na aan de schenen gelegd.
Het team was ook van mening dat de punten in de komende wedstrijden ongetwijfeld zullen komen.
Omdat een ieder druk doende was met zijn eigen partij volgt hier een kort commentaar op de individuele partijen.
Bord 1. Hans.
Hans, de nestor en teamcaptain pakte geroutineerd de overwinning. Maar er is nog wel iets opmerkelijks voorgevallen tijdens het slot van de wedstrijd. Hans’ tegenstander had nog maar 5 minuten op de klok. Hans zeker nog zo’n 40. Toen bood deze remise aan. Daarvoor zei hij nog “’kheb nog vief minutn , ick bin so deur mien vlagge hen!” Ick nehm ann dat ik dan verleur’n heb!” Waarop de wedstrijdleider hardop bevestigend reageerde. Maar Hans als westerling had het Grunnings niet verstaan en was van plan om dit aanbod serieus in overweging te nemen.
Gelukkig kon ondergetekende, die meerdere dialecten eigen is, Hans met een hoofdbeweging duidelijk maken dat hij voor de overwinning moest gaan. En het moet gezegd worden, hij had meer tijd, maar ook het betere van het spel. Twee ijzersterke lopers, en een ver opgerukte d-pion brachten hem keurig de winst.
Bord 2. Raymond
Kon een remiseaanbod zijns inziens niet afslaan, omdat de tegenstander een paar gevaarlijke centrumpionnen had. Raymond beschikte over een sterk loperpaar, en dreigde met een paar vergevorderde pionnen op de damevleugel, maar zag geen winstkansen. Derhalve een gelijkspel.
Bord 3. Marcelis
Het begin ging eigenlijk heel gemakkelijk, maar volgens eigen zeggen was het een “vreemde wedstrijd”. Marcelis kon al snel twee pionnen pakken, en er leek ook weinig aan de hand. Maar op de een of andere manier kreeg zijn tegenstander steeds meer grip op het spel en moest Marcelis het onderspit delven. Met een paard en drie pionnen op de koningsvleugel , tegen zwart met drie pionnen op de koningsvleugel , maar met een loper en een “vrij-pion” op de damevleugel was een nederlaag onafwendbaar.
Bord 4. Sebo
Sebo gaf in de opening een pion weg. Hij veroverde ook wel weer een pion terug, maar moest later toch wéér een pion afstaan. Nu pakte dit voor zijn stelling zo nadelig uit dat hij achter de feiten aanliep en verloor. Volgens eigen zeggen beheerste het verlies van een pion in de beginfase het verdere verloop van de partij zodanig, dat hij eigenlijk steeds een beetje achter de feiten bleef aanlopen.
Uitslag: Rochade V1- ESG V3 : 2,5 – 1,5
4tal-Zuidoost; Ronde: 2; KNSB rating nov 2016
T | Rochade | 1600 | ESG 3 | 1422 | 2½ | 1½ | ma 28 nov |
1. | Johannes Dijk | 1667 | Hans Hut | 1465 | 0 | 1 | |
2. | Anton Wijsbeek | 1576 | Raymond Hof | 1427 | ½ | ½ | |
3. | Jan Brouwer | 1489 | Marcelis van Holst | 1373 | 1 | 0 | |
4. | Jan Westra | 1666 | Sebo Detmers | 1 | 0 | ||
Recente reacties