In het clublokaal van aquariumvereniging Minor werd zaterdag gesnelschaakt. Favoriet was onderstaande vis die er vooral om bekend staat dat hij zijn tegenstanders rauw lust en ook kleine visjes niet versmaadt.
U ziet dat er een thermometer in het water hangt, want met 25 graden was het wel de koudste dag van deze en volgende week. Gelukkig bracht het schaken de zaal- en aquariumtemperatuur snel op zomerse hoogte. Voor alle koukleumen werd er buiten nog een vuurtje gestookt zodat men zich kon opwarmen voor de volgende partij. Hoewel sommigen (nou ja, iedereen) het vuurtje gebruikte om een vleesje op te braden.
In totaal twaalf schakers wouden wel eens kijken hoe het schaken in het aquarium hun af zou gaan. Dat waren elf ESG’ers en één niet esg-er. Als goede gastheren werden de punten naar die ene niet-esg’er toegespeeld. Bij een gewone partij valt dat natuurlijk op, maar bij het snelschaken gebeuren zoveel rare dingen dat het gewoon niet opvalt als men onnodig stukken (waaronder dames) weggeeft.
De ESG-ers hielden elkaar in evewicht. Evert, Jan, Leo en Gerard eindigden gebroederlijk op de tweede plaats met 7,5 uit 11, tenminste als ik het goed onthouden heb. Organistor Bastiaan riep namelijk de uitslag wel om, maar niemand luisterde (dus ook uw verslaggever niet).
Recente reacties