Emmer Schaak Genootschap

ESG Emmen

Massakamp ESG – Hoogeveen

Hoewel het officiële gedeelte van het seizoen er op zit, immers de competities zijn intussen al beëindigd, waren er voor de massakamp tegen Hoogeveen toch opnieuw 17 leden aanwezig. Onze club heeft al jarenlang een hoge opkomst van leden en zo ook nu weer. Het bestuur heeft een prachtig slotakkoord voor dit seizoen weten te bewerkstelligen, gisteren compleet met heerlijke hapjes, welke door leden en bezoekers heel erg werden gewaardeerd.

Hoogeveen had voor de massakamp tegen ons 13 leden weten op te trommelen. Daar er ook nog een tweetal gasten (Geert Kloppenburg en Erik Slüter) uit Emmen waren, werden die samen met Edwin uitgeleend aan Hoogeveen. Daardoor konden wij beginnen met vier groepen van acht, waarbij je niet tegen een clubgenoot kon spelen.

Nadat de ESG-voorzitter Willem Boontje de schakers uit Hoogeveen verwelkomt had, kon de strijd beginnen. De strijd om de punten was misschien niet meer zo fanatiek als in de competitie, maar gevochten om tegenstanders koning werd er wel. Zo denk je “kip ik heb je”, maar dan bleek ineens dat de tegenstander jou te pakken had… Wervelende combinaties afgewisseld door hevig blunders, tijdnood, missen van mat in één, sta je nog heel goed, verzuim je het bevrijdende c4 te spelen en wordt je zelf mat gezet. Zo zal ieder speler wel zijn eigen verhaal hebben. Zo zag ik ook een hele mooie matcombinaties, bij mij aan het bord. Helaas was ik het slachtoffer…

De strijd was het hevigste in groepen 1 en 3. In deze groepen wist het ESG Hoogeveen net te verslaan met 8 ½ – 7 ½ In groep 2 waren onze gasten echter heer en meester en wonnen deze groep met 10 – 6. Onze leden in groep 4 scoorden wel heel sterk (10 – 4) en mede daardoor won ESG deze ontmoeting met 33 – 29.

Bert Janmaat (Hoogeveen), Raymond Hof en Hans Hut (beiden ESG) behaalden de meeste punten, namelijk 3 ½ uit 4 partijen.

Na afloop bedankte voorzitter Marc Snuverink van de schaakclub Hoogeveen ons voor de goede ontvangst en sprak uit dat zij ons volgend jaar graag in hun clubgebouw willen ontvangen.

Deze slideshow vereist JavaScript.

Douwe

3 reacties op “Massakamp ESG – Hoogeveen

 1. elise02
  juni 2, 2015

  Goed versla,echter niet ik maar Patrick ……. (hoogeveen) was in onze groep DE man met 31/2.
  Hans Hut

 2. Willem Boontje
  juni 4, 2015

  Prima verslag Douwe! Bedankt voor de snelle verslaglegging en de goede foto’s.

 3. Erik
  juni 9, 2015

  Was een leuke avond. Heb mijn best gedaan voor Hoogeveen maar nog net iets te roestig.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Informatie

Dit bericht is geplaatst op mei 26, 2015 door in Geen categorie.

ESG speelt in:
‘t Brinkenhoes
Mantingerbrink 140
Emmen Bargeres

speelavond:              maandag 18:30 jeugd      maandag 19:30 senioren

jeugdafdeling:
Info:  Jan van Os
Tel: 06-40818120

verdere gegevens ESG:    zie bestuur ESG

 

voorzitter:
Willem Boontje
Tel: 06-51558760

Indeling interne competitie:
Almar Gerbens
Tel: 06-53143640

Externe competitie:
Arvid Slump
Tel: 06-52736676

 

Heeft u zin in schaken?

Dan zijn wij op zoek naar u! De schaakvereniging ESG in Emmen verwelkomt nieuwe leden van harte in haar vereniging. Wij spelen op maandagavond vanaf 19:30 uur (jeugd om 18:30 uur) in wijk- centrum  ’t Brinkenhoes, Mantingerbrink 140 in Emmen-Bargeres.

Info:  Jan van Os               Tel: 06-40818120

Archief

Categorieën

%d bloggers liken dit: