Op maandag 20 februari werd in het Brinkenhoes de voorronde van ons bekertoernooi gehouden. Bij ons is die bekerwedstrijd met een handicap, dat wil zeggen, des te groter het ratingverschil tussen de beide spelers, des te groter het tijdsverschil.
Bij een ratingverschil van minder dan 25 punten, is het tijdsverschil gelijk, 22,30 minuten. Bij een verschil van 25 – 99 punten: 20 om 25 minuten, bij een verschil van 100 – 199 punten 15 om 30 minuten en bij een verschil van 200 of meer punten 10 om 35 minuten.
Zo kregen de eerst genoemden te weten; Jan van Os tegen Anneke, Marcel – Raymond, Herman – Klaas, Ton – Hans en Douwe – Piet ieder 10 minuten bedenktijd terwijl hun tegenstanders ieder met 35 minuten aan de partij begonnen. Er werd zowel met wit als met zwart tegen elkaar gespeeld. Bij gelijk eindigen volgde er een barrage van twee snelschaak partijen met ieder 5 minuten; was het dan nog gelijk dan moest wit met 6 om 4 minuten winnen om door te gaan.
Dat tijdsverschil leverde echter geen verrassingen op, alle eerstgenoemden gingen probleemloos door met 2 maal winst.
Bij Sebo – Marcelis was er geen tijdsverchil, hun ratings waren nagenoeg gelijk: 1398 om 1375. Spannend was het wel, na een 1-1 tussenstand werd hier gevluggerd en wist Marcelis door met 2-0 te winnen daarmee door te gaan naar de tweede ronde. Sergei – Almar kende een ratingverschil van + 163 en verkreeg Almar 15 minuten minder bedenktijd dan Sergei. Desondanks won Almar “gewoon” met 2–0. Als laatste tweekamp in deze ronde Geert tegen Willem, gelijk ook de topper van deze 1e voorronde. In de eerste partij ging het gelijk op tot dat Geert Willem in eens mat zette. In de tweede partij vocht Willem zich knap terug en won. De barrage die volgde ging ook gelijk op, beide spelers wonnen 1 keer en dus moest een extra snelschaakpartij de uitkomst brengen. 6 Minuten voor wit en 4 voor zwart waarbij wit moet winnen. Willem lootte wit en won.
De tweede ronde waren daar de toppers Marcel tegen Herman en Willem tegen Douwe. Maar ook Jan tegen Almar was nog niet zo eenvoudig voor onze eerste teamspeler.
Marcel – Herman, normaal een wedstrijd om van te smullen, twee op de aanval spelende spelers en dus hoop op spektakel? Marcel had een groot tijdsvoordeel, maar was dat tegen Herman genoeg? Welnu, hij buitte dat twee keer heel goed uit en won de tweeluik met 2–0. In de ontmoeting Willem – Douwe werd in de eerste partij scherp gespeeld en won zwart met een koele combinatie de witte dame en het punt. In de tweede partij viel Willem (met zwart) aan maar na D en T ruil bleef er een stelling over die gemakkelijk remise gehouden kon worden door wit. (½-1½) Almar wist met wit zowaar remise te spelen tegen Jan v. Os en moest de tweede partij uitsluitsel brengen. Lange tijd ging de strijd gelijk op en een barrage lag al in het verschiet toen Almar, iets onder druk, kleine foutjes begon te maken. Dat moet je tegen Jan niet doen en deze wist zijn stelling steeds te verbeteren, creëerde een vrije a-pion en kon de winst binnen halen toen zwart “vergat” een stuk terug te nemen. (½-1½) Ton had toch iets meer moeite met Marcelis dan de uitslag weergaf. Het tijdsverschil drukte toch onverwacht een zware stempel op die ontmoeting, maar uiteindelijk wist de sterkere Ton toch twee keer te winnen.
In de “verliezers” ronde werden nog drie partijen gespeeld: Anneke verloor twee maal van Sergei; Raymond won twee keer van Klaas en Hans won na een 1–1 tussenstand in de barrage met 2–0 van Sebo.
Anneke Boomsma | Jan van Os | 0 -2 | ||
Sergei Sarkisyan | Almar Gerbens | 0 -2 | ||
Marcel Struik | Raymond Hof | 2 -0 | ||
Herman Voss | Klaas Tiemens | 2 -0 | ||
Ton Selten | Hans Hut | 2 -0 | ||
Sebo Detmers | Marcelis van Holst | 1 -1 | 0 -2 | |
Geert ten Hietbrink | Willem Boontje | 1 -1 | 1 – 1 | 0 – 1 |
Piet Glazenburg | Douwe Többen | 0 -2 | ||
2e ronde: | ||||
Jan | Almar | 1½- ½ | ||
Marcel | Herman | 2 -0 | ||
Ton | Marcelis | 2 -0 | ||
Willem | Douwe | ½-1½ | ||
Anneke | Sergei | 0 – 2 | ||
Raymond | Klaas | 2 – 0 | ||
Hans | Sebo | 1 – 1 | 2 – 0 |
Op 1 mei volgen de halve finale – en de finale van dit kampioenschap:
Jan – Marcel
Ton – Douwe
Recente reacties