Emmer Schaak Genootschap

ESG Emmen

ESG begint weer in de mineur

20150928_232145Net als vorig jaar begint het vlaggeschip van ESG slecht aan de competitie. Met twee invallers werd Roden ontvangen. Herman Voss is KNSB gaan spelen voor Hoogeveen en Arie van Wageningen is een versterking gebleken voor Hardenberg. Tel daarbij op dat de topscoorder van vorig jaar Leo Roos deze wedstrijd niet mee kon doen en het was duidelijk dat ESG niet de favoriet was. Aan de meeste borden was er dan ook geen groot verschil in rating (zie onderaan)

Promotieklasse
HSP/Veendam 2
1761
Leek
1873
SISSA 3
2006
Groninger Combinatie 5
1710
Roden
1798
Van der Linde
1632
ESG
1850
Groninger Combinatie 4
1791
Staunton 2
1939
Assen 2
1850

ESG heeft de hoop om bovenin de middenmoot te eindigen. Roden wil zich vooral handhaven na jaren op en neer pendelen tussen de Promotieklasse en de Eerste klasse. En dat zou dit jaar wel eens kunnen lukken. Op papier laten ze vier teams onder zich.

De wedstrijd begon wat te rustig. Aan het eerste bord wouden Lieuwe Boskma en Jan van Os graag tegen elkaar spelen maar het klassieke damegambiet dat op het bord verscheen werd een saaie pot. Na wat afruil van stukken was de sjeu uit de stelling en gingen beide heren een wijntje drinken. Een goede gelegenheid om bij te praten en dat gebeurde dan ook.

20150928_231028De remise werd gevolgd door vier andere remises. Herman Snelders kwam niet door Ger Battjes heen. Evert Hondema streed door tot ver in een potremisestelling. Bastiaan van Os verloor ergens een stuk, maar kreeg er meerdere pionnen voor terug. Hij wist de vijandige koning buiten zijn stelling te houden en de vijandige loper kon niks aanvallen. Een wat gelukkige remise. Ton Selten was zeer tevreden in het begin van het middenspel, maar zag zijn voordeel verzanden.

Bleven over drie borden. ESG zorgde voor de eerste overwinning. Douwe Többen wist een tweetal pionnen te veroveren. Ondanks dat hij al bij zet 25 in tijdnood zat wist hij het eindspel met vaste hand naar winst te voeren. Toen was echter al duidelijk dat ESG het lastig zou krijgen. Willem Boontje stond de hele tijd een pion achter, maar belangrijker de stukken van zijn tegenstander stonden aktiever.

20150928_231914Marcel stond kwam in een eindspel terecht van twee paarden en 6 pionnen tegen loper en paard en 6 pionnen. Marcel ook al lang in de fase van 30 seconden per zet wist de vijandelijke koning niet uit zijn stelling te houden. De computer zal wel weer vele remisevarianten geven, maar Marcel vond deze niet. Het verlies was een logisch gevolg. Tja de koning is in het eindspel het sterkste stuk en dat bleek maar weer eens.

Willem moest vervolgens de stelling houden, maar Ward Romeijnders liet niet meer los. Aan het eind kon alleen een grote blunder hem van winst houden. Hij zag deze echter op tijd en Willem verloor.

Een verlies met het kleinst mogelijk verschil. Er had meer ingezeten, maar het kwam er dus niet uit. Dan maar winnen van Sissa 3 om het goed te maken. Dat is echter pas in ronde 8. Verstandiger is het om voor die tijd alvast wat punten te pakken.

Promotieklasse; Ronde: 1; Datum: ma 2015-09-28
 
ESG
 
 
 
 
1.
Os van,J.C.(Jan)
1852
Boskma,L.(Lieuwe)
1847
½
½
2.
Snelders,H.(Herman)
2003
Battjes,G.(Ger)
1908
½
½
3.
Boontje,W.(Willem)
1826
Romeijnders,W.(Ward)
1886
0
1
4.
Struik,M.(Marcel)
1876
Visser,T.A.(Tom)
1874
0
1
5.
Selten,A.W.M.(Ton)
1693
Zwanepol,J.(Johan)
1773
½
½
6.
Hondema,E.C.(Evert)
1801
Kunnen,R.(Ruurd)
1734
½
½
7.
Os van,B.(Bastiaan)
1698
Dalmolen,D.T.(Dick)
1700
½
½
8.
Tobben,D.Y.(Douwe)
1762
Keizer,M.W.(Menno)
1652
1
0

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Informatie

Dit bericht is geplaatst op september 28, 2015 door in Geen categorie.

ESG speelt in:
‘t Brinkenhoes
Mantingerbrink 140
Emmen Bargeres

speelavond:              maandag 18:30 jeugd      maandag 19:30 senioren

jeugdafdeling:
Info:  Jan van Os
Tel: 06-40818120

verdere gegevens ESG:    zie bestuur ESG

 

voorzitter:
Willem Boontje
Tel: 06-51558760

Indeling interne competitie:
Almar Gerbens
Tel: 06-53143640

Externe competitie:
Arvid Slump
Tel: 06-52736676

 

Heeft u zin in schaken?

Dan zijn wij op zoek naar u! De schaakvereniging ESG in Emmen verwelkomt nieuwe leden van harte in haar vereniging. Wij spelen op maandagavond vanaf 19:30 uur (jeugd om 18:30 uur) in wijk- centrum  ’t Brinkenhoes, Mantingerbrink 140 in Emmen-Bargeres.

Info:  Jan van Os               Tel: 06-40818120

Archief

Categorieën

%d bloggers liken dit: